ש"ח
נתרמו עד כה מתוך 418,000 ₪

"לחזור לחיים ולראות את האור…"

אני רוצה לספר לכם את הסיפור של יהונתן היזמי.

יהונתן בחור צעיר בן 27, חמד של בחור שעבר התחשמלות קשה מאוד, שהפכה את חייו לפני שנתיים וחצי ומאז הוא מוגדר עם פוסט טראומה קשה מאוד.

כשפוגשים את יהונתן פוגשים בחור שעתידו לפניו וחייו מאחוריו.

פעם מזמן כשהיה בן 25, תכנן יהונתן ללמוד בפקולטה למשפטים בקרית אונו, נרשם למכינה, חסך כסף לכל תקופת הלימודים, עבד בהתקנת שעוני מים ואינסטלציה בחברה פרטית.

העתיד שלו היה מתוכנן וורוד, עד לבוקר אחד שבו קרתה התאונה.

"שתי דירות עשו קומבינה של חיבורי חשמל, אני לא ידעתי את זה, עבדתי לפי נהלי בטיחות כמו תמיד, ולפני שהחלפתי את המונה, עוד לפני שנגעתי בברזלים כבר היה חשמל. קיבלתי זרם לגוף של בית שלם. איבדתי את ההכרה, הזמינו לי אמבולנס, הזמינו משטרה לדברי המעסיק שלי, חברת חשמל ניתקה את החשמל לדירות עד לטיפול המפגע, זה יכול היה להיגמר אחרת לגמרי, בין חיים למוות."

מאותו יום חייו של יהונתן התהפכו לגמרי, הוא היה מאושפז בטיפול נמרץ לב יומיים הרגיש את הקצר בראש, לא ידע מי הוא, היכן הוא ומה קרה, ודרש להשתחרר בעקבות חרדות קשות וסיוטים ושחורר עם המשך מעקב עד היום.

"שכבתי בטיפול נמרץ עם סיוטים קשים והזיות, כל המשפחה שלי היתה מסביבי והרגשתי כמו בתוך קבר, היה נדמה לי שהם עומדים מעלי קוברים אותי, ואני מנסה להגיד להם שאני חי, אבל לא הצלחתי לדבר.
המראה הזה לא עוזב אותי. לקח לי הרבה זמן להתאושש, כל לילה הסיוט הזה חזר על עצמו, הייתי מתעורר ולא יודע אם אני חי או מת, וכל יום התקשרתי למשפחה שלי לשאול אם אני חי. עדיין חי"

בתחילת הדרך המשפחה והסביבה תמכו בו וטיפלו בו, אך כיוון שיהונתן סבל מחרדות קשות, התפרצויות זעם, צעקות, וסיוטים, הוא נשאר לבד.

היה קשה לסובבים אותו לשאת את המצב, ועל כך אין שיפוטיות או כעס. 

מאז התאונה יהונתן חווה סיוטים בלילות ובשיתוק שינה, אי שליטה בסוגרים כמעט בכל לילה מהסיוטים, פאניקה יומיומית דברים שכל כך פשוטים לאדם רגיל לא פשוטים בשבילו כמו לעלות לרכב, להיות במקום הומה אדם, להכיר אנשים חדשים, הוא מרגיש שלא משנה איפה הוא כולם מסתכלים אפילו ארוחות משפחתיות הוא מרגיש שמשהו לא בסדר איתו, מאז התאונה יהונתן חווה נפילות ופירקוסים זה תופס אותו בלי הכנה מוקדמת ואם אין אף אחד לידו אין מי שישמור עליו מפגיעות ראש. מאז התאונה התחיל לקחת כדורים פסיכיאטרים חזקים ביותר  – קלונקס, בודורמין, לוסטרל ,ציפרלקס, דפלפט, אלטרול, והגיע לשימוש ממכר בכדורים חייב גמילה ורוצה ללכת למכון גמילה.
שני רופאים תעסוקתיים קבעו שיהונתן באובדן כושר עבודה, בעקבות מצבו אינו יכול להתפרנס, למשך תקופה הוא היה מוכר בביטוח לאומי כנכה 100 אחוז זמנית, הסיוע הופסק וכיום הוא בתהליך לשוב להכרה כנכה, אך עד אז, אין לו שום מקור פרנסה, והוא ממש קרוב מלהיזרק מהבית.

כל הכסף שיהונתן חסך הוא שילם לעורכי דין לתביעה שעדיין משתרכת וייקח עוד שנים לסיומה, לרופאים, לתרופות, לטיפולים, לתשלומים שוטפים של החיים עד שקרס. 
עקב מצבו הכלכלי אינו יכול לקנות מצרכים בסיסים אפילו אוכל, את טיפת האוכל שיש לו הוא קונה מכסף של בקבוקים פיקדון שאוספים בשבילו.

המצב הכלכלי והנפשי שלו הביאו אותו עד למצב של אבדון שבעבר ניסה לסיים את זה…. ומצנעת הפרט דברים נוספים שלא ניתן לחשוף.

כיום, יש בחייו עלמה צעירה, זוהר, ממש מלאכית, זוהר שמה, שמטפלת בו כל יום, הם חברים טובים, והיא דואגת לו עד כמה שהיא יכולה בגילה הצעיר .

זוהר פנתה לעמותה כדי שנסייע ליהונתן לגייס כסף, כי גם ביטוח לאומי הפסיק את התמיכה, וגם זה בטיפול, ולבינתיים יהונתן צריך לשלם שכירות, וחשבונות, לקנות תרופות ואוכל, לשלם לפגישות אצל רופאים. 

קרן אור נוספת בחייו של יהונתן זה הכלב קאי שיהונתן קיבל מבעל חוות כלבים ששמע על מצבו הקשה, ונתן לו אותו מתנה. תפקידו של קאי להיות כלב טיפולי ולסייע ליהונתן להשתקם ולחזור לתפקד, חלק מהדברים שקאי יכול לעשות זה להגן על יהונתן כאשר הוא מפרכס ויכול לסייע לו שיהיה לו את המרחב האישי שלו במקום הומה אדם ועוד, אך בשל העובדה שאין ליהונתן כסף, הוא לא יכול לאלף אותו לזה, וגם עבור זה אנחנו מגייסים כסף, הכשרה טיפולית לנפגעי פוסט טראומה שעולה קרוב ל-100,000 ש"ח.

יהונתן סיפר לי סיפור נוגע ללב, כשהכלב הגיע אליו והיה ממש קטן, באחד מהתפרצויות הבכי של יהונתן הוא שכב על המיטה ולא הפסיק לבכות, והכלב עשה ניסיונות רבים לקפוץ על המיטה ולא וויתר עד שהצליח לקפוץ על המיטה ולהרגיע את יהונתן.

הכלב וזוהר הם מצילי החיים של יהונתן.  

חשוב לציין שיהונתן עושה תהליך עם עצמו עד כמה שניתן, הוא לא רוצה להיות תלוי בכדורים, ורוצה לחזור לחיות, הוא נרשם לשיקום יום בבית חולים לבריאות הנפש אך זה ייקח לפחות עוד חצי שנה, כי יש זמן המתנה. 

עלויות הטיפולים, הרופאים, אילוף קאי, המחייה הבסיסית והחזר חובות על השנתיים האחרונות, האמירו לגובה של 418,000 ₪ תעזרו לנו לעזור ליהונתן לחזור לחיים. לחזור ולהיות גבר צעיר בן 27 שחייו לפניו שיחזור לחיות, לצחוק, לעבוד, והחלום הכי גדול שלו שבזכותו הסכים להיחשף – לעזור לעוד צעירים אשר סובלים מפוסט טראומה, ומתביישים במצבם ונשארים לבד עם הכאב והקשיים. מה שהורג זו הבושה.

יהונתן רוצה לחזק ולהראות שלמרות הכל אפשר לספר, לשתף, לבקש עזרה ולחיות.

אנחנו נסייע להם לסייע לו לחזור לחיים. 

תודה לכם מראש,

נועה חריש, מנהלת העמותה

סכום הגיוס – 418,000 ש"ח תאריך סיום הגיוס – 30.10.2024

לתרומה  בהעברה בנקאית יש ליצור קשר עם נועה חריש – 052-5556880 או במייל של העמותה – [email protected]

התרומות בביט או באשראי דרך עמותת "גיוס מהלב" "ר 580672053 ואינן מוכרות במס.

כותרת הקמפיין לקוח מהתוך השיר של יוש גרנות "לחזור לחיים"3

ש"ח
נתרמו עד כה מתוך 418,000 ₪