נתרמו עד כה

אנשי הפרחים - יוזמה חברתית מרגשת

ליהיא סלפטר-דנציגר (37), יצואנית פרחים ב־13 השנים האחרונות, פירסמה בשבת בקהילת שוזרי הפרחים בישראל, ובו ביקשה לגייס מתנדבים עבור שזירה ושינוע של פרחים וגלגלי אבל להלוויות והנצחה תחת השם "אנשי הפרחים". "התלבטתי מה אנחנו יכולים לעשות, כאנשי פרחים, כדי לתת למשפחות", היא מספרת. "חשבתי שאעבוד עם חמישה אנשים, אך בפועל קיבלתי עשרות פניות של אנשים שרוצים לבוא – והם אכן הגיעו".

"חיפשתי מקום בטוח עם ממ"ד שיכיל את כל המתנדבים, וחבר יקר בשם יוסי דבוש סיפק לנו אותו. במקביל יצרתי קשר עם מגדלי פרחים, מהערבה ועד רמת הגולן, והיתה להם נכונות להירתם".

"זה במקום ללכת לפסיכולוג, זה ריפוי בעיסוק. אנחנו נמצאים בקהילה תומכת. כל רגע מישהו מקבל פה הודעת אבל, וכולם מחבקים את כולם. בתוך כל הצער, הביחד נותן תמיכה. שולחים לנו לכאן אוכל ומים, וחברת הייטק שלחה לנו אייפון חדש כדי שנוכל לתפעל את המערך".

"יש לנו יותר ממאה שוזרים ושוזרות, והמיזם נמצא כבר בכמה מוקדים בארץ. יש לנו מערך שלם של מתנדבים שמסיעים לכל הארץ. יש לנו מערכת מחשוב, ששוזרת בשם סתיו הרימה מאפס ביחד עם הצוות שלה, ושם יש לינקים למשפחות ומתנדבים. אנשים יכולים להיכנס ולמלא פרטים על הלוויה ומי איש הקשר, והכל ללא עלות".

כמובן שהזרים צריכים להגיע למועד ההלוויה, אסור לפספס. בניתי תוכנית עסקית כמו בעסק לכל דבר. יש לנו בית דפוס שמנפיק פתקים, שעליהם כתוב 'באהבה מאנשי הפרחים', וכולם פה מפיצים ברשתות החברתיות. הרצון שלי הוא להגיע ולנחם כך כל משפחה ומשפחה".

למרות התרומות הרבות, הצורך בכמויות הפרחים הוא עצום, כולל השינוע, הכיתוב, וכל הציוד הנלווה, לשם כך יש צורך בתרומות ויש הרבה אנשים שרוצים לתרום.

ליהיא שעושה הכל בהתנדבות מלאה, חיפשה עמותה אשר תוכל לקבל את כספי התרומות ולשלם ישירות לספקים.

תרומה בהעברה בנקאית –
שם המוטב: עמותת גיוס מהלב
בנק מרכנתיל – 17
סניף 644 – עכו
חשבון -61070
עבור – אנשי הפרחים 

יישר כוח לכל העוסקים במלאכת הקודש.

שנדע ימים טובים יותר במהרה,

צוות עמותת גיוס מהלב

קרדיט לתמונות: רום ברנע

נתרמו עד כה